середа, 31 січня 2018 р.

БЕЗПЕЧНИЙ ІНТЕРНЕТ - 2018

       Кількість користувачів мережі Інтернет постійно зростає. Для багатьох, особливо молодих людей, Інтернет стає інформаційним середовищем, без якого вони не уявляють собі життя. Але вміщаючи в себе великий інформаційний, навчальний та розважальний потенціал, Інтернет може бути небезпечним та становити певний ризик, особливо для дітей.
      Необхідність проведення заходів з виховання інформаційної культури очевидна. У 2009 році «Київстар» ініціював Всеукраїнське соціологічне дослідження «Знання і ставлення українців до питання безпеки дітей в інтернеті», яке провів Інститут соціології НАН України. Понад 28% опитаних дітей готові надіслати свої фотокартки незнайомцям у Мережі. 17% без вагань повідомляють інформацію про себе і свою родину – адресу, професію, графік роботи батьків, наявність цінних речей у домі. 22% дітей періодично потрапляють на сайти для дорослих. 28% дітей, побачивши в інтернеті рекламу алкоголю або тютюну, хоча б один раз спробували їх купити, а 11%− спробували купувати наркотики. Близько 14% опитаних час від часу відправляють платні SMS за бонуси в онлайн-іграх і лише деякі звертають увагу  на вартість послуги. Дослідження «Київстар» також виявило: 87% батьків вважають, що саме вони повинні навчати дітей правилам безпеки користування інтернетом. Однак лише у 18% випадків дорослі перевіряють, які сайти відвідує дитина. Причини різні – хтось не знає, які ресурси можуть бути небезпечними, а хтось не вміє користуватися журналом відвідування сайтів. Третина батьків (32%) – стурбовані тим, що у дитини погіршується зір від роботи з комп’ютером, тому зазвичай обмежують дитині час користування Мережею. Тільки 11% батьків знають про такі онлайн-загрози, як «дорослий» контент, азартні ігри, онлайн-насилля, кіберзлочинність. Результати дослідження підтвердили, що батьки недостатньо обізнані з тим, як захистити дітей і навчити їх безпечному користуванню Мережею.
     Світова громадськість приділяє особливу увагу питанням безпеки дітей, які є найбільш вразливою категорією користувачів Інтернету. Міжнародні організації, уряди країн, різні фонди та комерційні структури створюють і підтримують програми, спрямовані на навчання грамотного і безпечного використання Інтернету дітьми.
     Незважаючи на те, що в багатьох країнах розроблено безліч проектів і програм з захисту дітей, що працюють в режимі онлайн, у нашій країні, де значну частину користувачів Інтернету складають діти та підлітки, таких програм поки ще дуже мало.
Вивчення теми безпечної роботи в Інтернеті здійснюється в школі відповідно до чинних програм з «Інформатики» та «Основ здоров’я». Вивчення питань прав та свобод дітей з отриманої інформації та захисту від негативних інформаційних впливів передбачено навчальними програмами з курсів «Людина і світ» і «Правознавство».
       Україна разом із Європою відзначається День безпечного Інтернету, мета якого – інформувати дітей, їхніх батьків та вчителів про масштаб проблеми і спонукати до вивчення правил безпечної поведінки в Інтернеті. 
       Ми, вчителі ЗОШ №86, також занепокоєні поведінкою учнів в мережі Інтернет. Цей блог представляє собою звіт про проведення заходів присяченних Дню безпечного Інтернету та методичні матеріали для  організації заходів у рамках проведення Дня безпечного Інтернету, які можуть бути використані для позакласної роботи із захисту від негативних інформаційних впливів.

Немає коментарів:

Дописати коментар